POTREBUJEM VÁŠE SKÚSENOSTI A HLASOVÚ NAHRÁVKU

Počas karanténnych dní pre ochorenie COVID 19 pracujem z domu a pripravujem rekonštrukciu predstavenia FRAMING, ktoré som v spolupráci so Stanicou  premiérovala v roku 2017. a potrebujem Vašu pomoc, skúsenosti, nakoľko predstavenie ponúka naše osobné skúsenosti.

Framing prináša „obrazy rámov“, rámcovania spoločných zvykov, stereotypov ľudí, niekedy aj bez logického jednania. Prečo má človek potrebu mať názor alebo si ho osvojiť aj bez logickej súvislosti? Prečo má potrebu patriť do rámca či skupiny ľudí?

STEREOTYP je nekritický úsudok, ktorý predpokladá, že všetci jedinci, ktorí zdieľajú rovnaký typ správania či vlastnosť, sú rovnakí.  . Obklopuje nás množstvo rodových stereotypov ako názor, že všetci chlapci majú radi modrú farbu a dievčatá ružovú, či rozdelenie na “dievčenské hry a chlapčenské hry” , či dokonca názory na inteligenciu dievčat, chlapcov, športovcov, vedcov, robotníkov, umelcov.Pozorujem aj množstvo sociálnych stereotypov, ktorým som sama čelila s nálepkou  “umelkyňa” a občas priznávam, vedela som sa za ne aj skrývať , dokonca vyhovárať sa, prečo neviem ostatné veci.

STEREOTYPY  NIE SÚ IBA ZLÉ, disponujeme rôznymi charaktermi, dráždivosťou a  mnohí preto vyhľadávajú  prostredie plné stereotypov a pravidiel. No častokrát je to neinformovanosť, neschopnosť otvoriť sa či kultúrna črta , ktorú meniť a pretvárať je len veľmi ťažké.

PROSÍM, AK MÁTE SKÚSENOSTI S TOUTO TÉMOU V OSOBNOM ŽIVOTE, ŽIVOTE SVOJICH BLÍZKYCH, NAPÍŠTE alebo POVEDZTE MI O TOM!!!! 

NAPÍŠTE PRÍBEH alebo NAHRAJTE SVOJ HLAS, HLAS VAŠICH STARÝCH RODIČOV AJ DETÍ . 

Zaväzujem sa nepoužiť osobné údaje , mená v procese tvorby ani v jej výsledku. Vaše príbehy chcem použiť ako inšpiráciu pre tvorbu pohybového materiálu do predstavenia. 

nahrávky, akékoľvek príspevky posielajte na zburianova@gmail.com so správou FRAMING 

 

viac info o rezidencii tu

trailer k predstaveniu tu

<< SPÄŤ
MENU